Прашања и одговори - Gaofuheng Електрични технологија копродукции, Ltd

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

П: Што е датотеки го користите во голите одбор измислица?

A: Гербер RS-274X, 274D, орел и AutoCAD е DXF, DWG

П: Дали да се провери нашата PCB датотеки?

О: Да. Вашите податоци ќе бидат проверени од страна на нашите инженери тим. Ако најдеме никакви технички проблеми или имате било какви прашања, ќе ве контактираме и решавање на проблемите заедно.

П: Што е додадени фајлови: не ви се потребни со проекти на PCBA?

A: Покрај датотека PCB, датумот на XY (копачот и место), исто така се потребни фајлови и компоненти Позиција датотека.

П: Како можам да знам за преработка за мојата ПХБ или PCBA цел?

A: Секој клиент ќе има продажба на контакт со вас. Нашите работно време: AM9: 00-PM6: 00 (Пекинг време) од понеделник до петок. Ние ќе ви одговори на вашата e-mail во 2 часа во работни нашето време. И ти исто така може да се јавите со продажбата на нашите мобилен телефон ако е итна.

П: Дали нашите производи се тестирани пред испорака?

О: Да, ние може да обезбеди Функција коло тестирање ако ни обезбеди методи за тестирање.

Q: Дали се обезбеди брз сервис испорака?

О: Да, ние може да обезбеди брза испорака на услуги во зависност од вашите потреби.

П: ќе ви користат алтернативни делови, без известувањето?

О: Не, ние ќе ги искористиме алтернатива делови само по одобрение од клиентите.


WhatsApp Онлајн Chat!